Si të tregtoni Crypto në OctaFX

Si të tregtoni Crypto në OctaFX


Si të tregtoni Crypto

Tregtimi i kriptomonedhave është më i lehtë me OctaFX.
Si të tregtoni Crypto në OctaFX
Nëse keni ndonjë interes në tregtimin dhe investimet, do të ishte e vështirë të mos shikoni për tregtimin e kriptomonedhave. Kriptovalutat si Bitcoin, Ethereum, Litecoin dhe shumë të tjera kanë emocionuar investitorët me mundësinë e fitimeve të konsiderueshme dhe një mënyrë krejtësisht të re të të menduarit se çfarë është një monedhë dhe si funksionon.

Për të filluar tregtimin e kriptovalutave me ne, ndiqni këto hapa të thjeshtë:


Hapi 1: Krijoni një profil

Regjistrohuni në faqen tonë, konfirmoni adresën tuaj të emailit dhe filloni një llogari tregtare. Në disa raste, mund t'ju duhet gjithashtu të përfundoni procesin e verifikimit.
Si të tregtoni Crypto në OctaFX


Hapi 2: Zgjidhni platformën

Zgjidhni nëse dëshironi të përdorni platformën MetaTrader 4 ose MetaTrader 5 për të tregtuar. MetaTrader 4 është standardi i krijuar prej kohësh dhe ndoshta standardi më i mirë për tregtimin e pastër Forex, ndërsa MetaTrader 5 ju lejon të vendosni më mirë preferencat tuaja tregtare. Hulumtoni të dyja dhe shikoni se cila ju përshtatet më shumë.
Si të tregtoni Crypto në OctaFX


Hapi 3: Bëni depozitën tuaj të parë

Pasi të verifikohen emaili dhe identiteti juaj, mund të shtoni fonde në llogarinë tuaj tregtare. Mos harroni se shtimi i fondeve ju lejon të merrni një bonus depozite prej 50% dhe të maksimizoni fitimin tuaj të mundshëm.
Si të tregtoni Crypto në OctaFX


Hapi 4: Shkarkoni Sistemin e Tregtisë së Kriptove

Shkarkoni aplikacionin e duhur të desktopit ose celularit MetaTrader dhe regjistrohuni me numrin tuaj të llogarisë tregtare, të cilin e keni marrë pas regjistrimit të llogarisë në hapat 1 dhe 2.Hapi 5: Shtoni Crypto në Listat e Aseteve

Në mënyrë që të filloni të tregtoni kriptovaluta brenda sistemeve MetaTrader, duhet t'i shtoni ato në listën e aseteve:

Desktop : kliko me të djathtën në Market Watch dhe zgjidh Shfaq të gjithë
Si të tregtoni Crypto në OctaFX
celularët : shtypni +, zgjidhni Crypto dhe më pas zgjidhni monedhat që dëshironi të tregtoni .
Si të tregtoni Crypto në OctaFX

Çfarë duhet të dini për tregtimin e kriptomonedhave

Tregtimi i kriptomonedhave nuk kërkon ndonjë njohuri specifike, në fakt, nuk është aq i ndryshëm nga tregtimi i Forex, mallrave ose tregjeve të tjera. Pavarësisht natyrës së pazakontë të aktivit, çmimi i kriptos rritet dhe bie njësoj si çdo monedhë, aksione ose mall tjetër. Duke qenë se tregu i kriptove ndikohet gjithashtu nga faktorë të jashtëm të parashikueshëm, ju keni mundësinë të bëni një fitim të konsiderueshëm.

Me ne, ju mund të tregtoni Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash dhe Ripple. Ju do të jeni në gjendje të merrni shtesën tonë falas të sinjaleve të tregtimit që ofron analiza të hollësishme teknike dhe disa nga parashikimet më të mira të çmimeve të kriptove në treg.
Si të tregtoni Crypto në OctaFX

Kostot e ulëta dhe fuqia blerëse

Një qasje e arsyeshme ndaj çdo lloj investimi është minimizimi i shpenzimeve fillestare duke maksimizuar potencialin për fitim. Shërbimi ynë do t'ju vendosë mirë në këtë drejtim duke ofruar disa nga diferencat më të ulëta në biznes dhe mundësinë për të tregtuar mikro lote deri në 0.01 lot. Pra, nuk keni nevojë për një shpenzim të madh fillestar për të përfituar nga Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Bitcoin Cash ose Ripple.

Ne gjithashtu do të ofrojmë një levë falas për të maksimizuar potencialin tuaj të fitimit. Mund të tregtoni me levë deri në 1:25. Nuk ka komisione dhe tarifa depozitimi ose tërheqjeje.


Mos e humbisni momentin perfekt

Kur investoni në diçka kaq të paqëndrueshme si kriptomonedha, maksimizimi i fitimit tuaj mbështetet në blerjen dhe shitjen me saktësi të saktë në momentin kur tregu ofron më shumë potencial. Ne ju lejojmë ta bëni këtë falë disa prej ekzekutimeve më të shpejta në treg.

Blini dhe shisni për çmimin që shihni, pa vonesa, dhe bëni depozita dhe tërheqje menjëherë.

Si të parashikoni çmimin më të madh të kriptomonedhave

Pra, tani që jeni plotësisht të informuar për tregtimin e kriptomonedhave, është koha për të mësuar më shumë rreth monedhave që ofrojmë.

Bitcoin

Bitcoin është monedha e parë dixhitale, e krijuar në vitin 2009. Bitcoin është një nga instrumentet më të paqëndrueshme dhe më të njohura në mesin e kriptomonedhave.

Bitcoin Cash

Bitcoin Cash, një fork i Bitcoin, është një altcoin që u emetua në vitin 2017. Tregtarët brenda ditës zakonisht fokusohen në Bitcoin Cash gjatë sesioneve tregtare në Tokio dhe Londër, kur është më i paqëndrueshëm.

Ethereum

Ethereum është një sistem që mbështet teknologjitë e kontratave inteligjente për të investuar në ICO-të e kompanive të reja fillestare. Sa më shumë start-up të jenë të interesuar për Ethereum, aq më i shtrenjtë bëhet. Shifrat e analizës teknike funksionojnë mirë me Ethereum.

Litecoin

Litecoin u lëshua për herë të parë në 2011 dhe është mjaft i ngjashëm me Bitcoin. Çmimi i Litecoin varet shumë nga Bitcoin. Kjo bën të mundur përdorimin e çifteve me Bitcoin si monedhën kryesore për të parashikuar me sukses ndryshimet e Litecoin.

Ripple

Ripple, i referuar shpesh si XRP, u lëshua në vitin 2012 dhe që atëherë u bë një nga kriptovalutat më të mëdha. Ajo demonstron paqëndrueshmëri të mirë, e cila tërheq shumë tregtarë ditorë.
Thank you for rating.
PËRGJIGJE NJË KOMENT Anulo përgjigjen
Ju lutemi shkruani emrin tuaj!
Ju lutemi shkruani një adresë të saktë emaili!
Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Kërkohet fusha g-recaptcha!
Lini një koment
Ju lutemi shkruani emrin tuaj!
Ju lutemi shkruani një adresë të saktë emaili!
Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Kërkohet fusha g-recaptcha!