Како да тргувате со крипто во OctaFX

Како да тргувате со крипто во OctaFX


Како да тргувате со крипто

Тргувањето со криптовалути е полесно со OctaFX.
Како да тргувате со крипто во OctaFX
Ако имате некаков интерес за тргување и инвестирање, би било тешко да не гледате во тргување со криптовалути. Криптовалутите како Bitcoin, Ethereum, Litecoin и многу други ги возбудија инвеститорите со можност за значителен профит и сосема нов начин на размислување за тоа што е валута и како функционира.

За да започнете да тргувате со нас со криптовалути, следете ги овие едноставни чекори:


Чекор 1: Создадете профил

Пријавете се на нашата страница, потврдете ја вашата адреса за е-пошта и започнете трговска сметка. Во некои случаи, можеби ќе треба да го завршите и процесот на верификација.
Како да тргувате со крипто во OctaFX


Чекор 2: Изберете ја платформата

Изберете дали сакате да ја користите платформата MetaTrader 4 или MetaTrader 5 за тргување. MetaTrader 4 е одамна воспоставениот и веројатно најдобриот стандард за чисто тргување со Forex, додека MetaTrader 5 ви овозможува подобро да ги поставите вашите претпочитани тргување. Истражете ги и двете и видете што најмногу ви одговара.
Како да тргувате со крипто во OctaFX


Чекор 3: Направете го вашиот прв депозит

Откако вашата е-пошта и идентитетот се потврдени, можете да додадете средства на вашата трговска сметка. Не заборавајте дека додавањето средства ви овозможува да добиете бонус за депозит од 50% и да го максимизирате вашиот потенцијален профит.
Како да тргувате со крипто во OctaFX


Чекор 4: Преземете го системот за тргување со крипто

Преземете ја соодветната апликација за десктоп или мобилна MetaTrader и најавете се со бројот на вашата трговска сметка, што сте ја добиле по регистрацијата на сметката во чекорите 1 и 2.Чекор 5: Додајте крипто во списоците со средства

За да започнете со тргување со криптовалути во системите MetaTrader, треба да ги додадете во списокот со средства:

Desktop : кликнете со десното копче на Market Watch и изберете Show All
Како да тргувате со крипто во OctaFX
Mobile : притиснете +, изберете Crypto , а потоа изберете ги валутите со кои сакате да тргувате .
Како да тргувате со крипто во OctaFX

Што треба да знаете за тргување со криптовалути

Тргувањето со криптовалути не бара никакво специфично знаење, всушност, тоа не е толку различно од тргувањето со Forex, стоки или други пазари. И покрај необичната природа на средството, цената на крипто расте и паѓа исто како и секоја друга валута, акции или стока. Бидејќи крипто пазарот е исто така под влијание на предвидливи надворешни фактори, имате можност да остварите значителен профит.

Со нас, можете да тргувате со Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash и Ripple. Ќе можете да го добиете нашиот бесплатен приклучок за сигнали за тргување кој нуди детална техничка анализа и некои од најдобрите предвидувања за цената на крипто на пазарот.
Како да тргувате со крипто во OctaFX

Ниски трошоци и куповна моќ

Разумен пристап кон секаков вид инвестиција е да се минимизираат почетните расходи додека се максимизира потенцијалот за профит. Нашата услуга ќе ве постави добро во овој поглед нудејќи некои од најниските распони во бизнисот и можност за тргување со микро лотови од 0,01 лот. Значи, не ви требаат огромни почетни трошоци за да профитирате од Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Bitcoin Cash или Ripple.

Ние, исто така, ќе обезбедиме бесплатна потпора за да го максимизирате вашиот профитен потенцијал. Можете да тргувате со потпора до 1:25. Нема провизии и надоместоци за депозит или повлекување.


Не го пропуштајте совршениот момент

Кога инвестирате во нешто толку нестабилно како криптовалутите, максимизирањето на вашиот профит се потпира на купување и продавање со прецизна точност во секундата кога пазарот нуди најголем потенцијал. Ви дозволуваме да го направите ова благодарение на некои од најбрзите перформанси на пазарот.

Купувајте и продавајте по цената што ја гледате, без одложувања, и направете депозити и повлекувања веднаш.

Како да се предвиди најголемата цена на криптовалутите

Сега кога сте целосно информирани за тргувањето со криптовалути, време е да дознаете повеќе за валутите што ги нудиме.

Биткоин

Биткоинот е првата дигитална валута, создадена во 2009 година. Биткоинот е еден од најнестабилните и најпопуларните инструменти меѓу криптовалутите.

Биткоин Кеш

Биткоин Кеш, вилушка на Биткоин, е алткоин што беше издаден во 2017 година. Трговците во текот на денот обично се фокусираат на Биткоин Кеш за време на трговските сесии во Токио и Лондон, кога е најнестабилно.

Ethereum

Ethereum е систем кој поддржува технологии за паметни договори за инвестирање во ICO-и на нови почетни компании. Колку повеќе стартапи се заинтересирани за Ethereum, толку поскап станува. Бројките за техничка анализа работат добро со Ethereum.

Litecoin

Litecoin првпат беше издаден во 2011 година и е доста сличен на Bitcoin. Цената на Litecoin во голема мера зависи од Bitcoin. Тоа овозможува да се користат паровите со Bitcoin како главна валута за успешно да се предвидат промените на Litecoin.

Бран

Ripple, честопати наречен XRP, беше објавен во 2012 година и оттогаш стана една од најголемите криптовалути. Демонстрира пристојна нестабилност, која привлекува многу дневни трговци.
Thank you for rating.
ОДГОВОРИ НА КОМЕНТАР Откажи го одговорот
Ве молиме внесете го вашето име!
Ве молиме внесете точна адреса за е-пошта!
Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Полето g-recaptcha е задолжително!
Остави коментар
Ве молиме внесете го вашето име!
Ве молиме внесете точна адреса за е-пошта!
Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Полето g-recaptcha е задолжително!